Nowości Kontakt Ważne informacje Promocje Pliki do pobrania Regulamin Złap okazję Market narzędziowy Wypożyczalnia narzędzi HILTI
szukaj

Materiały budowlane

Narzędzia

Narzędzia ręczne

Hydraulika

Klej do siatki 25kg biały AK531 ALPOL

Klej do siatki 25kg biały AK531 ALPOL - Alpol

ID produktu ALP531AK

Dane techniczne

Opakowanie 25 [kg]
Ilość wody na 25 kg od 5 do 6 [dm3]
Gotowość do pracy 60 [min]


 
Producent: Alpol
Gwarancja: 12 m-cy
Dostępność: na zamówienie
cena brutto:37,00 zł
cena netto:30,08 zł / szt.
ilość:
Kup teraz
 

 Opis szczegółowy 

Charakterystyka

Zastosowanie
Do przyklejania płyt izolacyjnych ze styropianu lub wełny mineralnej i zatapiania siatki zbrojącej w bezspoinowych systemach ociepleń ALPOL EKO PLUS i ALPOL EKO PLUS WM. Zalecany pod jasne tynki dekoracyjne. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Rodzaj podłoża
Tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne. Mury: z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych, bloczków z betonu komórkowego i inne, powierzchnie betonowe, warstwa styropianu lub wełny mineralnej w systemach ociepleń.

Przygotowanie podłoża
Dla przyklejania płyt izolacji termicznej:
Powierzchnia podłoża powinna być sucha, czysta, trwała i nośna. Nowe tynki i betony powinny być związane i wysezonowane. Tynki osypliwe, popękane i "głuche" usunąć, szczeliny rozkuć. Małe ubytki wypełnić zaprawą szybkowiążącą ALPOL AZ 130 lub wyrównawczą ALPOL AZ 135, na większe płaszczyzny nałożyć tynk ALPOL AT 310. Mocne tynki oczyścić z łuszczących się warstw malarskich i zanieczyszczeń. Powierzchnie oczyścić z kurzu. Podłoże słabe zagruntować preparatem głęboko penetrującym ALPOL AG 700 lub ALPOL AG 703 jeżeli dodatkowo zachodzi potrzeba zmniejszenia chłonności podłoża.

Dla zatapiania siatki:
Powierzchnia styropianu powinna być sucha, czysta, trwała i nośna. Ewentualne szczeliny między płytami wypełnić odpowiednio dociętymi paskami styropianu. W przypadku nierówności styropianu lub zniszczenia warstwy wierzchniej przez promieniowanie słoneczne UV (żółty nalot), powierzchnię przeszlifować tarką metalową lub pacą z papierem ściernym. Nie pozostawiać wystających elementów łączników.

Sposób użycia
Zawartość worka wymieszać mechanicznie lub ręcznie z odpowiednią ilością czystej, chłodnej wody do uzyskania jednorodnej mieszaniny i założonej konsystencji. Po odczekaniu 3 minut ponownie wymieszać. Klej należy zużyć w ciągu 1 godziny od wymieszania z wodą. W przypadku zgęstnienia kleju w tym czasie należy go ponownie intensywnie wymieszać nie dolewając wody. Przedozowanie wody pogorszy wszystkie cechy kleju: przyczepność do podłoża, wytrzymałość na odrywanie, czas wiązania.

Przyklejanie płyt izolacyjnych
Klej nakładać kielnią w formie placków i pasma obwodowego na płytę styropianową lub cienką warstwą przy pomocy pacy ząbkowanej. Płyty styropianowe przykładać do ściany lekko je dociskając. Po przyklejeniu płyt w ciągu 10 minut można jeszcze dokonać zmiany ich położenia. Czynności przyklejania płyt należy wykonać w czasie nie dłuższym niż 20 minut od nałożenia kleju na podłoże. Do kołkowania styropianu należy przystąpić najwcześniej po 1 dniu, a do zatapiania siatki po 3 dniach od przyklejenia płyt.

Zatapianie siatki
Na przyklejone płyty nałożyć klej kielnią i wyrównać pacą ząbkowaną. Następnie nałożyć siatkę i wciskać ją pacą w warstwę kleju, tak aby siatka nie była widoczna. W razie potrzeby nanieść kolejną warstwę kleju. Po całkowitym wyschnięciu kleju (po minimum 2 dniach) można przystąpić do nałożenia odpowiedniego gruntu podtynkowego ALPOL. Warstwę tynku dekoracyjnego można nanosić najwcześniej po 3 dniach od zatopienia siatki w kleju.

Narzędzia
Mieszarka lub wiertarka elektryczna wolnoobrotowa, mieszadło koszyczkowe, paca zębata, paca gładka, kielnia, pojemnik na klej.

Warunki wykonania
Prace wykonywać przy temperaturze otoczenia od +5°C do +30°C. Do kleju nie dodawać żadnych substancji. Świeżo wbudowane warstwy chronić przed nadmiernym przesuszeniem i zawilgoceniem.

Przechowywanie
W oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach i suchych pomieszczeniach - 12 miesięcy od daty produkcji. Chronić przed zawilgoceniem w czasie transportu i składowania.

Informacje dodatkowe

Dane techniczne:

 • Gęstość nasypowa - ok. 1,5 kg / dm³
 • Właściwa ilość wody - od 5 do 6 dm³ / 25 kg,  ok. 0,22 dm³ / kg
 • Gęstość objętościowa zaprawy - ok. 1,6 kg / dm³
 • Konsystencja - ok. 9 cm
 • Przyczepność do styropianu - ≥ 0,1 MPa
 • Przyczepność do betonu - ≥ 0,2 MPa
 • Czas zużycia - godz. ok. 1
 • Czas zdolności do przyklejania od położenia w cienkiej warstwie min.  ok. 20
 • Wydajność - z 25 kg ok. 19 dm³, z 1 kg ok. 0,76 dm³
 • Zużycie przy klejeniu płyt - od 3 do 5,5 kg / m²
 • Zużycie przy klejeniu siatki - od 3,5 do 6 kg / m²
 • Skład: mieszanina cementu i piasku oraz dodatków mineralnych i domieszek

Ze względu na równoczesną sprzedaż w naszych sklepach oraz ciągłość dostaw proponujemy sprawdzenie dostępności telefonicznie +48 58 680 25 25

Transport

 1. Odbiór osobisty w sklepie (0 złotych)
 2. Dostawa przez sklep (do uzgodnienia w zależności od ilości km i wielkości przesyłki tel. 58 680 25 25)

Formy płatności

 1. Gotówka na miejscu
 2. Karta kredytowa na miejscu
 3. Przedpłata na konto
 4. Płatność za pobraniem (pow. 300 zł należy wpłacić zaliczkę 10%)
 


 Osoby które kupiły Klej do siatki 25kg biały AK531 ALPOL często kupowały także: 

Zaprawa klejowa do siatki 25kgHUZAR

Cena brutto
26,50 zł
kup teraz
Zaprawa klejowa do siatki 25kgHUZAR
Zaprawa klejowa do siatki 25kgHUZAR
Cena brutto
26,50 zł
kup teraz

Mapei Mapetherm 25kg

Cena brutto
31,79 zł
kup teraz
Mapei Mapetherm 25kg
Mapei Mapetherm 25kg
Cena brutto
31,79 zł
kup teraz
 
derwi.pl
© Market Narzędziowy - marketnarzedziowy.pl , zapraszamy na stronę: transport międzynarodowy - www.transport.repinski.pl